Sikeres volt az őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia

2019, december 1 - 12:30
2019. november 29-én a Földtudományi Intézetben került megrendezésre a kari TDK Fizika-Földtudományok-Matematika (FiFöMa) szekciója

2019. november 29-én 14:30 órától a GeoMat épület M105-ös előadótermében bonyolítottuk le az őszi kari TDK FiFöMa szekcióját. A korábbi évek gyakorlatától eltérően a TTK három intézetének tudományos diákköri műhelyeiben folyó kutatómunkájuk legfontosabb eredményeit egy összevont fórumon mutathatták be a hallgatók. A rendezvényre a Fizikai Intézetből egy pályamunkával, a Földtudományi Intézetből kettő pályamunkával és három kutatási összefoglalóval, a Matematikai Intézetből egy pályamunkával neveztek a diákkörös hallgatók. Külön örömünkre szolgált, hogy néhány év kihagyás után ismét köszönthettünk középiskolás diákokat az előadók sorában, akik a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájából érkeztek.

A program innen érhető el: http://tdk.ttk.unideb.hu/2019/FiFoMa-szekcio_program_2019-osz.pdf

A négy tagú zsűri három helyezést oszthatott ki. Első helyezést ért el Kallos-Balogh Piroska (II. fizikus MSc), második helyezett lett Ficzere Kornélia (V. fizika-matematika osztatlan tanári mesterszak), harmadik helyezést kapott Balázs Dávid (II. földrajz BSc). A zsűri egyöntetűen támogatta az első két helyezett hallgató pályamunkájának továbbjutását és bemutatását a 2021. évi XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK). A Földtudományi Intézetben készült dolgozatok szerzői a 2020. évi XVII. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencián szerepelhetnek kutatási anyagaikkal.

Gratulálunk a rendezvényen résztvevő egyetemi hallgatóknak, középiskolás diákoknak! Köszönjük a zsűri, a felkészítő tanárok és a témavezetők munkáját!

A rendezvényen készült fotók elérhetők innen: //geogis.unideb.hu/hu/2019-evi-oszi-kari-tdk-fifoma-szekciojanak-fotogaleriaja#/0