08 jan
Megemlékezés és tisztelgés
Varga Imre, a decemberben elhunyt szobrászművész tiszteletére – siófoki temetésével azonos időpontban - koszorúzással egybekötött közös megemlékezést tartott szerdán a Debreceni Egyetem Kémiai Intézet, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) a Professzor szobránál.
11 dec
Egyetemi biológust díjaztak
Az Év Ifjú Viselkedéskutatója címet nyerte el Fülöp Attila, a Debreceni Egyetem TTK Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék tudományos segédmunkatársa. A kutató az Egyetem téri campuson élő mezei verebek szociális viselkedését kutatja.
10 dec
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
09 dec
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
06 dec
A tudomány fiatal csillagai
Negyven év alatti biológus kutatóknak szerveztek előadóülést a Debreceni Egyetem Biológiai és Ökológiai Intézetének tanszékei a frissen alakult Fiatal Kutatók Akadémiájával közösen a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában.
06 dec
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
05 dec
Standardization of procedures in using UAS for environmental monitoring - Portugáliai beszámoló
2019. november 6-án került megrendezésre egy nemzetközi workshop a Coimbrai Egyetemen Portugáliaban.
05 dec
Mérföldkő a hidrobiológus képzésben
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karával és a Magyar Természettudományi Társulattal kötött együttműködést a DE Természettudományi és Technológiai Kara a Debreceni Hidrobiológiai Fórum keretében, ahol a TTK hidrobiológus mesterképzésének jubileumáról is szó volt.
01 dec
Sikeres volt az őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia
2019. november 29-én a Földtudományi Intézetben került megrendezésre a kari TDK Fizika-Földtudományok-Matematika (FiFöMa) szekciója