Kémia az orvosi képalkotásban
Az MRI-kontrasztanyagok kémiájáról és a jövőbe mutató molekuláris képalkotásról tartott előadást Jakab Tóth Éva vegyész, a CNRS Centre de Biophysique Moleculaire kutatóintézet tudományos igazgatója pénteken a Természettudományi és Technológiai Karon.
Szakmai nap a TTK hallgatóinak
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 23 ipari partnere várta előadásokkal és standokkal a kar hallgatóit a 9. Szakmai Napon. A rendezvényen a diákok megismerhették a cégek elvárásait és az általuk kínált karrierlehetőségeket.
Elismert professzorokat köszöntöttek
A Tankó Béla Emlékdíj idei díjazottjait, E. Kövér Katalint és Fülesdi Bélát köszöntötték kedden a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A Debreceni Egyetem professzorai az intézmény doktor- és díszdoktoravató ünnepségén veszik át a kitüntetést.
Biotechnológiai szimpózium
A Debreceni Egyetemen folyó biotechnológiai kutatások legfrissebb eredményeit ismertették csütörtökön a DAB Székházban rendezett tanácskozáson. A mezőgazdasági biotechnológiától az ipari biotechnológián át az egészségügyi biotechnológiáig számos témában tartottak előadásokat.
Ünnepi ülés a matematikusoknál
A Debreceni Egyetem nemzetközileg is elismert matematikusára, Varga Ottóra, valamint Széchenyi Istvánra és Eötvös Lórándra emlékeztek a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Matematikai Intézet és a DAB Matematikai Munkabizottságának közös rendezvényén, csütörtökön a DAB Székházban.
Fény-Tér-Kép Konferencia beszámoló
November 14-15-én került megrendezésre a 17. Fény-Tér-Kép Konferencia gyönyörű környezetben, a Balaton partján.
Tudósokat és mérnököket toboroztak
iTT Kutathatsz! címmel Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon várták a felvételire készülő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. Több száz diák ismerkedett meg a kar képzési kínálatával, kutatásaival és az előttük álló karrierlehetőségekkel.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
Akikre büszkék lehetünk
A Debreceni Egyetem 102 hallgatója részesül a 2019/2020-as tanévben nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben – tizenhatan – a Bölcsészettudományi Kar (BTK) diákjai, akik oklevelüket kedden vehették át a kar tanácstermében rendezett ünnepségen.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.