Dr. Miklós László előadása a Természettudományi és Technológiai Karon
Dr. Miklós László volt környezetvédelmi miniszter (Szlovákia) előadása
Beck Mihályra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar kémiai épületének előcsarnokában a 90 évvel ezelőtt született nemzetközi hírű vegyészprofesszor, akadémikus, a DE professor emeritusa, Beck Mihály emlékére.
Együtt a minőségi tanárképzésért
Harminchét oktatási intézménnyel bővült a tanár szakos hallgatók gyakorlóhelyeinek listája a Debreceni Egyetemen. Az erről szóló együttműködési megállapodást kedden írta alá a DE Tanárképzési Központ és a Debreceni Tankerületi Központ vezetői.
Ismét GIS Day a Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéken!
A nemzetközi GIS nap alkalmából szakmai délutánt szervezünk elsősorban a pályaválasztás előtt állók és a térinformatika iránt érdeklődők számára.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Reprodukciós stratégiák rejtelmei
Az evolúcióbiológia és ökológia nemzetközi élvonalába tartozó kutatók ismertetik a reprodukciós stratégiák kutatásával kapcsolatos legújabb eredményeket a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött nemzetközi szimpóziumon.
A tudomány napja a TTK-n
Átfogó képet kaptak az érdeklődők a Természettudományi és Technológiai Karon folyó kutatási-fejlesztési tevékenységéről a tudomány napja alkalmából tartott keddi rendezvényen. A TTK hat intézete mutatta be aktuális tudományos munkáját és eredményeit.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
A gyepek helyreállításának titka
A Debreceni Egyetem és a MTA közös Lendület-kutatócsoportjának munkatársai a Kiskunsági Nemzeti Parkban zajlott gyeprekonstrukció vizsgálatával igazolták a megtelepedési feltételek fontosságát. Az eredményeket a restaurációs ökológia meghatározó lapjában publikálták.